Skip to main content
Залежність від куріння
|

Багато людей є залежними від нікотину у різних аспектах: фізичному, психологічному, поведінковому та соціальному. Вам буде легше кинути курити, якщо ви зрозумієте природу своєї залежності. Для цього пропонуємо вам пройти тест на оцінку причин залежності від тютюнокуріння.

Кожен із видів залежності має свої особливості, і для кожного є методи, як його позбутися.

Фізична залежність

Нікотин – одна із багатьох речовин, які входять до складу сигарет. Однак, на відміну від інших компонентів, нікотин може викликати сильну залежність (подібну до тієї, яку викликають героїн чи кокаїн). Тому при відмові від куріння організм курця переживає синдром відміни, який ще називають абстинентним синдромом або «нікотиновою ломкою». Пережити цей період може бути складно, однак цілком реально. Бувають різні рівні нікотинової залежності: дуже низька, низька, середня, висока та дуже висока. Зважаючи на рівень фізичної залежності (як правило, високий та дуже високий), може бути рекомендована нікотин-замісна терапія. Однак перед використанням будь-яких медичних препаратів рекомендуємо вам проконсультуватися з фахівцем.

Для того, щоб оцінити рівень вашої фізичної залежності від нікотину, ви можете пройти спеціальний тест.

Психологічна (емоційна) залежність

Психологічна, або емоційна, залежність від нікотину полягає у тому, що ви курите у відповідь на якісь емоції, відчуття або думки. Наприклад, курите, коли нервуєте, коли відчуваєте втому або, навпаки, емоційне піднесення, коли вам нудно або ви хочете розслабитися. Проаналізуйте, які емоції у вас найчастіше викликають бажання закурити. Чим більше ви знатимете про себе, як курця, тим легше вам буде досягти успіху у процесі припинення куріння.

Поведінкова та соціальна залежність

Поведінкова/ соціальна залежність від нікотину означає, що куріння стало для вас звичкою, яка асоціюється з певними видами активності, людьми (компаніями) чи заходами. Наприклад, ви курите, коли п’єте каву, після їжі, коли говорите по телефону чи керуєте машиною, коли спілкуєтеся з друзями, які курять тощо. Важливо визначити для себе, за яких обставин ви тягнетеся за сигаретою. У процесі припинення куріння вам доведеться уникати їх або змінювати.

Хоча ці три категорії залежності і виділені окремо, однак вони можуть проявлятися і одночасно. Боротьба із симптомами з однієї категорії залежності може допомогти вам одночасно побороти і симптоми іншої. Процес припинення куріння є індивідуальним та може проходити абсолютно по-різному для різних людей. Хтось переживає переважну більшість симптомів, а хтось може мати лише деякі з них. Більше того, навіть спроби кинути курити у однієї й тієї ж людини можуть дещо відрізнятися. Однак, кожна така спроба – це досвід, який допоможе у майбутньому досягти поставленої мети – кинути курити назавжди.

Для отримання повідомлень та новин, введіть Ваш email і натисніть кнопку підписатись.

Приєднайтесь до 6 інших підписників

Повідомлення


Територія права