Skip to main content
Рутинна вакцинація
|

як перевірити історію щеплень та в разі пропуску скорегувати вакцинальний графік дорослих та дітей?

За Національним календарем профілактичних щеплень діти до 16 років мають обов’язково отримати щеплення від десяти хвороб, серед яких дифтерія, правець та кашлюк. Дорослим, починаючи з 26-річного віку, потрібно ревакцинуватися кожні 10 років. Але що робити, якщо ви не пам’ятаєте або не знаєте, коли востаннє отримували щеплення?

Як перевірити свою історію щеплень?

Перегляньте інформацію про щеплення у своїй медичній карті. Якщо не вдається знайти необхідну інформацію самостійно, зверніться до свого сімейного лікаря. Він допоможе вам відновити історію щеплень, перевіривши медичні записи.

Через війну багато людей змінили місце проживання. Дехто не має на новому місці медичної документації й не може підтвердити вакцинальний статус дітей і свій власний. МОЗ і ЦГЗ розробили рекомендації для отримання даних про вакцинацію внутрішньо переміщеними особами.

Де отримати щеплення?

Щеплення, які входять до Національного календаря профілактичних щеплень, в Україні безоплатні для громадян. Щепитися можуть усі – дорослі й діти, звернувшись до сімейного лікаря, терапевта або педіатра.

Нагадуємо, що з 1 серпня за ініціативи Міністерство охорони здоров’я в Україні розпочалися додаткові заходи з імунізації проти кашлюку, дифтерії та правця для груп населення, які пропустили планові щеплення в попередні роки. Додатковий раунд з імунізації триватиме до кінця року. Зокрема, дітям які пропустили планові щеплення за Національним календарем профілактичних щеплень, та дорослим, які не отримали ревакцинацію, медики нагадуватимуть про важливість щеплень та запрошуватимуть на вакцинацію.

 Чому важливо вакцинуватися проти кашлюку, правця та дифтерії?

За 7 місяців 2024 року зареєстровано 5 602 випадки  захворювання, що значно перевищує показники за аналогічний період минулого року (206 випадків). Зростання захворюваності на кашлюк (лише за червень 2024 року — 1 058 випадків проти 1 006 випадків за перші три місяці цього року) свідчить про продовження підйому захворюваності в наступні роки.

На правець, починаючи з 2022 року, захворіла 21 людина, а за шість місяців цього року зареєстровано три випадки хвороби. Щодо дифтерії: за 2022 рік було зареєстровано 2 випадки захворювання, та по одному у 2023, 2024 роках. Востаннє епідемія дифтерії в Україні фіксувалася в період з 1991 по 1998 роки. Тоді захворіли близько 20 тисяч людей. Майже 700 осіб померли.

МОЗ

Для отримання повідомлень та новин, введіть Ваш email і натисніть кнопку підписатись.

Приєднайтесь до 6 інших підписників

Повідомлення


Територія права