Skip to main content
Про флюорографію та рентгенографію
|

Коротко про флюорографію та рентгенографію. У чому відмінності, а також хто та коли мусить проходити.

Відповідно до Державних санітарних правил і норм “Гігієнічні вимоги до влаштування та експлуатації рентгенівських кабінетів і проведення рентгенологічних процедур”, вживаються наступні терміни:

Флюорографія – метод рентгенологічного дослідження, що полягає в одержанні фотознімка рентгенівського зображення з флюоресцентного екрана.

Рентгенографія – спосіб рентгенівського зображення на паперових або плівкових носіях (рентгенівських знімках).

Рентгенографія цифрова – метод рентгенологічного дослідження, що полягає в одержанні рентгенівських зображень із застосуванням цифрового перетворення рентгенологічної інформації.

Відповідно до Інструкції про періодичність рентгенівських обстежень органів грудної порожнини певних категорій населення України, профілактичні рентгенівські  обстеження  проводяться  з метою своєчасного виявлення хвороб органів дихання (активного туберкульозу і його залишкових змін, злоякісних новоутворень, неспецифічних захворювань легень),  середостіння,  скелета грудної порожнини.

Проведення профілактичних рентгенівських обстежень певних категорій  населення України здійснюють лікувально-профілактичні заклади охорони здоров’я, що надають первинну та вторинну лікувально-профілактичну  допомогу (далі – Заклад). Рентгенівським профілактичним обстеженням підлягають особи у віці від 15 років. Повторне обстеження діти підліткового віку проходять у 17 років (школярі – перед закінченням школи).

Обстеження осіб призовного віку проводиться на обласному (міському) збірному пункті, якщо з часу попереднього обстеження минуло більше шести місяців.

Обов’язковому профілактичному рентгенівському обстеженню підлягають породіллі до виписки їх з пологового будинку та дорослі члени родини з обох сторін (матері  та  батька).

Профілактичні рентгенівські обстеження, починаючи з 18 років, здійснюються з періодичністю один раз на два роки.

Профілактичні рентгенівські обстеження органів грудної порожнини проводяться всім, хто вперше звернувся до поліклініки (у тому числі всім особам, які влаштовуються на роботу, незалежно від професії), хворим, які перебувають на стаціонарному лікуванні, якщо з моменту останнього обстеження минуло більше 1 року.

Відповідно до Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій при попередньому медичному огляді обов’язково проводиться рентгенографія органів грудної клітки у прямій проекції, а при періодичному – флюорографія.

Щорічним рентгенівським обстеженням підлягають:

Контингенти осіб, які визначені наказом МОЗ України від 21.05.2007 №246 “Про затвердження Порядку проведення  медичних оглядів працівників певних категорій” та наказом  МОЗ України від 23.07.2002 №280 “Щодо організації проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких  пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення  інфекційних хвороб”.

Для отримання повідомлень та новин, введіть Ваш email і натисніть кнопку підписатись.

Приєднайтесь до 6 інших підписників

Повідомлення


Територія права