Skip to main content
Порядок організації харчування дітей у навчальних закладах
|

Порядок організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах затверджено наказом N 242/329 від 01.06.2005р. Міносвіти та МОЗ України. Цей Порядок визначає механізм організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах незалежно від їх підпорядкування, типу і форми власності.

Відповідальними за організацію харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах незалежно від підпорядкування, типів і форм власності, за матеріально-технічний стан харчоблоку (їдальні, буфету), додержання вимог санітарного законодавства є засновники (власники), керівники цих закладів та організації (підприємства), що забезпечують харчування дітей.

Розподіл коштів на організацію гарячого харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, облік і звітність за використання коштів, які виділяються на безоплатне харчування, здійснюється відповідно до чинного законодавства.

Харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах здійснюється відповідно до норм харчування дітей, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1591 від 22.11.2004р. “Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах”.

Відповідальними за виконання норм харчування є засновники (власники), керівники навчального та оздоровчого закладу.Харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах забезпечується безпосередньо у закладі. При відсутності їдальні, харчоблоку дітей харчують у закладі громадського  харчування або поставляються готові страви від підприємства громадського харчування.

Продукти харчування та продовольча сировина повинні надходити до навчальних та оздоровчих закладів разом із супровідними документами, які свідчать про їх походження та якість (накладні, сертифікати відповідності, висновки санітарно-епідеміологічної експертизи тощо).

Керівником закладу (навчального, оздоровчого, підприємства громадського харчування  або організації, що надає послуги з харчування дітей) затверджуються примірні двотижневі меню, які погоджуються з територіальною установою державної санітарно-епідеміологічної служби.

Наказом керівника закладу призначається особа, відповідальна за організацію харчування дітей.

До його обов’язків входять: координація діяльності з роботою медичного персоналу   щодо контролю за харчуванням дітей; відпрацювання режиму і графіка харчування дітей, режиму чергування педагогічних працівників в обідній залі; опрацювання інформації щодо кількості дітей, які потребують гарячого харчування (у тому числі дітей пільгових  категорій); участь у бракеражі готової продукції (за відсутності медичного працівника);  контроль за додержанням дітьми правил особистої гігієни та вживанням готових страв,  буфетної  продукції;  контроль  за   санітарно-гігієнічним станом обідньої зали тощо.

Облік дітей, охоплених безоплатним харчуванням, здійснює класний керівник, який  вчасно повідомляє про наявність учнів особу, відповідальну за організацію харчування.

Складання щоденних меню-розкладів, меню здійснюється медичним працівником,  завідувачем виробництва харчоблоку, їдальні навчального, оздоровчого закладу на підставі примірних двотижневих меню, підписується керівником закладу.

Меню-розклад складається єдиним для всіх дітей закладу, але з різним виходом страв за  віковими групами, наведеними в нормах харчування. Щоденний меню-розклад ураховує норми харчування, наявні продукти та продовольчу сировину.

Для отримання повідомлень та новин, введіть Ваш email і натисніть кнопку підписатись.

Приєднайтесь до 6 інших підписників

Повідомлення


Територія права