Skip to main content

Офтальмологічне відділення

Зір – це сприйняття нашим організмом об’єктів навколишнього світу шляхом уловлювання оком світла, що вони випромінюють чи відбивають. Завдяки зору ми можемо орієнтуватися у просторі, бачити навколишні предмети й один одного, захоплюватися природою, читати книги, дивитися кінофільми, писати, малювати тощо. Наші очі переживають надмірне навантаження протягом усього життя. Що стосується сучасного життя, навантаження на очі створює не тільки недостаність сну, а й вплив комп’ютерів, телевізорів, різних електронних пристроїв, без яких немислиме життя більшості з нас.

Для того, щоб зберегти ідеальний зір, необхідно вести здоровий спосіб життя: правильно харчуватися, стежити за освітленням і дотримуватися режиму роботи та відпочинку. Зір є одним з найважливіших органів почуттів людини. З віком або в силу будь-яких причин зір слабшає, але при дотриманні простих правил можливо зберегти ідеальний зір на довгі роки.

Офтальмологічне відділення знаходиться на 3-му поверсі КЗОЗ «Харківська міська поліклініка № 6». Прийом ведуть кваліфіковані лікарі.

Завідуюча відділенням – Трифанова Олена Володимирівна, лікар-офтальмолог;

Відділенням проводиться:

  • прийом та надання медичної допомоги хворих з гострою та хронічною офтальмологічною патологією;
  • профілактичні огляди населення з метою виявлення глаукоми в ранніх стадіях;
  • диспансеризація спостереження за хворими з хронічною очною патологією і відбором хворих для своєчасного оперативного лікування катаракти та глаукоми;
  • робота по профілактиці  інвалідності та реабілітація інвалідів по зору;
  • забезпечення впровадження нових лікарських засобів та сучасних методик лікування офтальмологічних захворювань.

ПЕРЕВІРКА ГОСТРОТИ ЗОРУ

Перш ніж почати підбирати окуляри, обов’язково перевіряють гостроту зору. Гострота зору повинна перевірятися по таблиці або з допомогою проектора значків, з відстані в 5м. Кожне око обов’язково перевіряють окремо, починаючи завжди з правого. Пацієнту пропонується прочитати літери (символи) кожного рядка, рухаючись вниз, остання з прочитаних без помилки рядків і є фактичною гостротою зору. Наприклад, третя рядок означає гостроту зору 0,3, п’ята – 0,5 тощо.

ДІАГНОСТИКА КАТАРАКТИ

Катаракта – це захворювання ока, головною ознакою якого є склерозування основної речовини або капсули кришталика (зниження прозорості), що супроводжується зниженням гостроти зору. Пошкодження очей, різні захворювання і деякі медикаменти можуть бути причиною помутніння кришталика. Але в 90% випадків помутніння викликане віковими змінами. При катаракті зір погіршується, контури предметів сприймаються нечітко і розмито, кольори стають тьмяними, різко погіршується зір у темряві. Окуляри не покращують зір.

Обстеження пацієнта з катарактою є не простою задачею. При наявності значних помутнінь у кришталику, дуже складно, а іноді просто неможливо провести дослідження стану склоподібного тіла та сітківки стандартними методами офтальмологічного обстеження.

У зв’язку з цим необхідне проведення ряду додаткових, спеціалізованих методів дослідження, щоб дати пацієнту відповідь про можливі результати вартісного лікування катаракти.

Особливу увагу слід приділяти біомікроскопії – дослідженню очного яблука зі збільшенням за допомогою щілинної лампи. Цей прилад дозволяє отримати оптичний зріз кришталика та передніх шарів склоподібного тіла, детально та при значному збільшенні дослідити його структуру, визначити локалізацію та розмір помутнінь, оцінити положення кришталика.

Обстеження і виявлення глаукоми

Глаукома  – належить до групи захворювань ока, які характеризуються постійним або періодичним підвищенням внутрішньоочного тиску внаслідок порушення нормального припливу або відпливу внутрішньоочної рідини з наступним розвитком специфічних дефектів поля зору й атрофією зорового нерва з його екскавацією.

Симптоми: захворювання розвивається непомітно для хворого. Інколи хворі скаржаться на відчуття тяжкості в очах, затуманення зору, кольорові кола навколо джерела світла, сльозотечу.

Об’єктивно виявляють розширення передніх війкових артерій (симптом кобри), дистрофію райдужної оболонки, руйнування пігментної облямівки, зміни поля зору з боку носа. Під час гоніоскопії виявляють широкий, відкритий кут передньої камери.

Профілактика глаукоми полягає в ранньому виявленні хворих шляхом медичних оглядів і проведення тонометрії в осіб віком понад 40 років один раз на 3 роки.