Документ, що видається медичною установою, який є підставою для звільнення від роботи у зв’язку з хворобою, а також у разі відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, і який у народі називають лікарняний лист. Багато хто його отримував, і не менше тих хто стикався з труднощами при його оформленні. Труднощі виникають здебільше від не правильного надання інформації для заповнення листка непрацездатності.
Листок непрацездатності (далі ЛН).
Лицьовий бік бланку ЛН і корінець заповнюється у лікувальній установі. Корінець залишається в медичному закладі, а заповнена частина надається пацієнту.
Записи мають бути розбірливим почерком, без помилок, синім, фіолетовим або чорним чорнилом.
При заповненні ЛН має бути підкреслене слово «первинний» або «продовжений».
У разі продовження хвороби і у зв’язку з цим оформлення другого ЛН, на першому зазначається номер відкритого ЛН, а на другому – номер попереднього.
Наступним пунктом чітко і повністю вказується назва і місце знаходження закладу охорони здоров’я, що підтверджується штампом та печаткою закладу «Для листків непрацездатності».
Дата видачі прописується у наступному форматі: цифрою вказується число, після чого літерами – місяць та цифрами – рік.
Прізвище, ім’я та по батькові, а також місце роботи (назва підприємства, установи, організації), указуються повністю. Скорочень до ініціалів не допускається. Посада в ЛН не зазначається.
Число повних років зазначається цифрами. Стать підкреслюється.
Діагноз первинний та заключний, а також шифр зазначаються виключно за письмовою згодою хворого.
У графі «Причина непрацездатності» має бути підкреслено відповідну причину непрацездатності.
У графі «Режим» зазначається режим, що призначається хворому.
Якщо особа перебувала у стаціонарі, то у графі «Перебував у стаціонарі» мають бути зазначені дати госпіталізації та виписки.
Особам, яких хвороба застала поза постійним місцем проживання і роботи, ЛН видається закладом до якого особа звернулась за медичною допомогою за підписом головного лікаря, що засвідчується круглою печаткою закладу.
У графі «Звільнення від роботи» проставляються дати: у першому стовпчику «З якого числа» дата видачі ЛН (число, місяць, рік зазначаються арабськими цифрами); у другому – «До якого числа включно» дата позначається літерами, а у четвертому – «Підпис та печатка лікаря» має бути підпис лікаря та відбиток його печатки.
У графі «Стати до роботи» вказують словами число і місяць, посаду та прізвище лікаря, що засвідчується його підписом та печаткою закладу «Для листків непрацездатності».
У разі продовження хвороби і видачі другого ЛН, підкреслюється «Продовжує хворіти» та зазначається номер нового ЛН.
У разі смерті особи, у графі «Стати до роботи» зазначається «помер» і дата смерті.
У графі «Примітка» лікар робить записи про захворювання і травму, що сталися внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння або дій, пов’язаних з цим.
Також, у разі помилки при заповненні ЛН, здійснюється виправлення тексту, що підтверджується записом «Виправленому вірити», підписом лікаря, який лікує та печаткою закладу «Для листків непрацездатності». У ЛН допускається не більше двох виправлень.
У разі втрати ЛН, оформлення дубліката здійснюється лікарем, який лікував при наявності довідки з місця роботи про те, що виплата за втраченим ЛН не здійснювалася. У верхньому правому кутку ЛН зазначається «Дублікат», а у графі «Звільнення від роботи» одним рядком записується весь період непрацездатності, що підтверджується підписом і печаткою лікаря, який лікував та голови лікарсько-консультативної комісії.
Після отримання ЛН, особа надає його для подальшого оформлення до відділу кадрів за місцем роботи. За місцем постійної роботи надається оригінал ЛН, а на місце роботи за сумісництвом – копія, що має бути завірена відповідно до законодавства.
Шановні пацієнти, помилку в документі легше попередити ніж виправити. Будьте уважні при наданні даних. Не витрачайте свого часу та часу лікарів.