Міжнародний день офтальмології відзначається у всьому світі з 2004 року. Датою проведення цього свята стало 8-е серпня – день народження знаменитого офтальмолога Святослава Федорова. Робота офтальмологів – це щоденний і відповідальна праця. Ми бажаємо нашим фахівцям професійного зростання і міцного здоров’я. Саме їм пацієнти довіряють найдорожче – своє зір, і вони незмінно успішно справляються з поставленими завданнями.
Ми по праву можемо пишатися нашими фахівцями!
Цікаві факти:
- Статистика ВООЗ вказує на те, що близько 80% випадків сліпоти можна було уникнути, якби пацієнти вчасно отримали необхідну терапію.
- Перші письмові результати досліджень пристрою очей належать давньоримським філософу і лікаря Корнелію Цельсу.
- Робота Абу Алі ібн Сіни (Авіценна) «Канон лікарської медицини» була основним посібником з офтальмологічним хвороб в арабських і європейських країнах протягом більше 500 років.
Зміни, що відбулись у цій області медицини ще донедавна можна було б назвати фантастичними. Проте сьогодні вже нікого не дивує можливість добре бачити без окулярів після втручань при високій короткозорості та далекозорості. Сучасна офтальмологія може вирішувати проблеми, які ще 15-20 років тому вважались безнадійними. Розвиваються біотехнології, генна інженерія, застосовуються мікроімпланти.
В Україні, як і в усьому світі, потреба в офтальмологічній допомозі з року в рік зростає. Це зумовлено змінами в демографічній структурі суспільства. Зростання чисельності людей літнього та похилого віку вимагає відповідного спрямування діяльності лікарів-офтальмологів на профілактику вікових ускладнень та хвороб ока.