Skip to main content
Світовий день синдрому Дауна
|

Світовий день синдрому Дауна (WDSD) – це всесвітній день поінформованості, який офіційно спостерігається Організацією Об’єднаних Націй. Це дає голос людям по всьому світу, постраждалих від синдрому Дауна, включаючи тих, хто живе і працює з цим станом.

21 березня – день особливих і сонячних, яскравих і дуже відкритих людей. Ці люди – частина суспільства, тому належить відкинути міфи і стереотипи та приймати їх такими, як вони є.

Синдром Дауна виникає в результаті генетичної аномалії, коли отримується від батька чи від матері третю зайву 21-у хромосому. Вірогідність отримати таку спадщину від батька становить лише 10%.

Назва синдрому пов’язана з прізвищем лікаря Джона Дауна, який вперше у ХІХ столітті дослідив його, а не із перекладом слова «даун» з англійської. Ці діти – особливі. Вони мають характерну зовнішність і багато супутніх хвороб, та завдяки любові і праці лизьких, оточення вони прекрасно ростуть і розвиваються.

Агресія і неврівноваженість, яку приписували людям із синдромом Дауна – також хибний стереотип, нічим не підкріплений. Історія не знає таких злочинців. Навпаки, у таких людей можна вчитися тепла і щирості, яку вони випромінюють.

Сонячні діти народжуються у родинах різного статусу та рівня достатку. Міф про те, що це трапляється лише в асоціальних сім’ях, також давно розвіяний.

Сонячні люди живуть серед нас, вони виховуються у звичайних дитсадках, можуть навчатися у звичайних школах і навіть вишах. За кордоном такі люди можуть створювати сім’ї.

День обізнаності спрямований на заохочення більшої кількості людей до участі та підвищення обізнаності про стан і допомогти людям зрозуміти потреби людей, що живуть з ним.

До цього дня традиційно проводять міжнародний флешмоб (багато шкарпеток), мета якого – привернути увагу суспільства до людей із синдромом Дауна, а також висловити їм свою толерантність і підтримку. Люди у всьому світі одягають шкарпетки з різними узорами та різних кольорів, аби зрозуміти, як це – бути не таким, як усі, та жити під пильними поглядами оточуючих.

Дуже важливою є психологічна допомога батькам, в яких народилася дитина з синдромом Дауна. Просто необхідно допомогти знайти для них мотивацію для подальшого щасливого сімейного життя. Діток з синдромом Дауна часто називають «дітьми сонця». Вони дуже вразливі та чутливі. Проте вони дуже добрі та вірні, дуже добре і позитивні. Вони постійно посміхаються, беруть за руку, ідуть на коліна. Їм потрібна наша увага. І… нам ж не так важко їм її надати правда ж? За кордоном дітки з синдромом Дауна можуть відвідувати дошкільні установи разом з іншими дітьми. Багато відвідує й загальноосвітні школи. По мірі росту вони здобуваються певні професії. У роботі вони дуже докладні та акуратні. Чіткі у виконанні інструкцій. Багато з них повноцінно працює. Пам’тайте, що чим ми добріші, тим світ добріший до нас. Чим ми намагаємося краще когось зрозуміти, тим більше розуміння будемо мати і для себе. Гарного всім дня кольорових шкарпеток!

Український календар

Живи активно

Для отримання повідомлень та новин, введіть Ваш email і натисніть кнопку підписатись.

Приєднайтесь до 6 інших підписників

Повідомлення


Територія права