Світовий день синдрому Дауна (WDSD) – це всесвітній день поінформованості, який офіційно спостерігається Організацією Об’єднаних Націй. Це дає голос людям по всьому світу, постраждалих від синдрому Дауна, включаючи тих, хто живе і працює з цим станом.
21 березня – день особливих і сонячних, яскравих і дуже відкритих людей. Ці люди – частина суспільства, тому належить відкинути міфи і стереотипи та приймати їх такими, як вони є.
Синдром Дауна виникає в результаті генетичної аномалії, коли отримується від батька чи від матері третю зайву 21-у хромосому. Вірогідність отримати таку спадщину від батька становить лише 10%.
Назва синдрому пов’язана з прізвищем лікаря Джона Дауна, який вперше у ХІХ столітті дослідив його, а не із перекладом слова «даун» з англійської. Ці діти – особливі. Вони мають характерну зовнішність і багато супутніх хвороб, та завдяки любові і праці лизьких, оточення вони прекрасно ростуть і розвиваються.
Агресія і неврівноваженість, яку приписували людям із синдромом Дауна – також хибний стереотип, нічим не підкріплений. Історія не знає таких злочинців. Навпаки, у таких людей можна вчитися тепла і щирості, яку вони випромінюють.
Сонячні діти народжуються у родинах різного статусу та рівня достатку. Міф про те, що це трапляється лише в асоціальних сім’ях, також давно розвіяний.
Сонячні люди живуть серед нас, вони виховуються у звичайних дитсадках, можуть навчатися у звичайних школах і навіть вишах. За кордоном такі люди можуть створювати сім’ї.
День обізнаності спрямований на заохочення більшої кількості людей до участі та підвищення обізнаності про стан і допомогти людям зрозуміти потреби людей, що живуть з ним.
До цього дня традиційно проводять міжнародний флешмоб (багато шкарпеток), мета якого – привернути увагу суспільства до людей із синдромом Дауна, а також висловити їм свою толерантність і підтримку. Люди у всьому світі одягають шкарпетки з різними узорами та різних кольорів, аби зрозуміти, як це – бути не таким, як усі, та жити під пильними поглядами оточуючих.