Skip to main content

Стоматологія

Хвороби порожнини рота дуже поширена проблема. Навряд чи існує людина, яка хоч раз у житті не стикалася з певними захворюваннями у себе в роті. Причини захворювань, як і самі хвороби, дуже різноманітні. Спробуємо виділити найбільш поширені з них і розібратися з симптомами і як лікувати хвороби порожнини рота.

Причини виникнення захворювань порожнини рота можуть бути такі:

  • поганий стан зубів, несвоєчасне відвідування стоматолога;
  • неправильний прийом антибіотиків;
  • хвороби внутрішніх систем;
  • гостра, кисла їжа, алкоголь, вживання тютюнових виробів;
  • гормональні збої в організмі;
  • погана гігієна порожнини рота.

Ви вирішили відвідати стоматологів? Тоді стоматологічне відділення до Ваших послуг!

ЗАПАЛЕННЯ І ХВОРОБИ ЯСЕН

Хвороби ясен найчастіше провокує несвоєчасне лікування зубів та використання невідповідних засобів гігієни порожнини рота (зубних паст, порошків, щіток, зубних ниток). Запалення виникають у процесі життєдіяльності шкідливих мікроорганізмів, здатних руйнівно діяти на порожнину рота.

Серед основних захворювань виділяють:

Гінгівіт

Симптомами є кровоточивість ясен, вони стають м’якими і болючими. Відчувається неприємний запах з рота.

Пародонтит

Десна при цьому захворюванні запалюється і відходить від зуба, тим самим оголюючи його. У важкій формі ясна сильно кровоточать, зуби стають хиткими, руйнується корінь.

ЯКІ БУВАЮТЬ ЗУБНІ БОЛІ

Однозначно, зубна біль – одна з найбільш неприємних. Зубних лікарів бояться, як вогню і дорослі і діти. В залежності від захворювання різні бувають і болі. Іноді біль різкий, нестерпний, іноді ниючий, не дає спокою. Спробуємо виділити кілька з них: при карієсі зубний біль не надто гострий, він, то з’являється, то зникає. Виникає він в результаті прийому занадто холодної, гарячої, гострої, кислої їжі. Такий біль носить тимчасовий характер і швидко проходить.

Карієс – це процес руйнування зубів із-за демінералізації і розм’якшення зубної емалі. В зубі з’являється невеликий отвір, з часом він збільшується і здатен повністю зруйнувати зуб. Якщо не вжити заходів, хвороба поширюється на здорові зуби. Виникає через порушення pH балансу.

Причини цього порушення такі:

  • карієсогенні мікроби;
  • неправильно підібрані гігієнічні приналежності;
  • надмірне вживання вуглеводів;
  • порушення функцій слиновиділення;
  • недолік фтору в організмі;
  • погана гігієна порожнини рота.

Пульпіт

Основною причиною є наявність карієсу. Крім того, появі пульпіту можуть сприяти різноманітні хронічні подразнення. У більшості випадків патологія з’являється в результаті взаємодії різних мікробів, частина яких знаходиться в каріозній порожнині.

Переривчаста біль, яка не дозволяє пацієнту спати. Такий больовий синдром носить ниючий характер, внаслідок чого жити повним життям просто неможливо. В хронічній формі пульпіту у пацієнта з’являється підвищена чутливість.

Для діагностики пульпіту дантисти використовують зондування і стандартний огляд. Крім того, нерідкі випадки застосування рентгенографії. Варто відзначити важливість правильної діагностики, яка дозволить відрізнити пульпіт від інших патологій зі схожою симптоматикою.

Для лікування пульпіту використовують як консервативні методи, так і хірургічні. Все залежить від стадії захворювання і інших індивідуальних чинників, які визначаються вже на першій діагностиці.

Головною профілактикою пульпіту є постійні огляди у стоматолога. Лише профілактичні огляди допоможуть запобігти появі захворювання.

Періодонтит

Періодонтитом є чергове ускладнення карієсу. Запалена тканина навколо кореня зуба. Симптоми – швидко наростаючий зубний біль. Температура хворого піднімається, збільшуються лімфовузли в області підборіддя. Вході цієї патології відбувається небажаний контакт з пульпою зуба, який зростає з кожним роком. Загалом це запальний процес періодонта. Головна причина появи періодонтиту – інфекція, яка поширюється в періодонт, внаслідок чого відбуваються запальні процеси. Крім того, причиною можуть послужити різноманітні хімічні лікарські препарати, які застосовуються при лікуванні карієсу. Існує досить велика кількість різновидів періодонтиту, але їх всіх об’єднує схожа симптоматика. Насамперед, пацієнти скаржаться на сильні і постійно наростаючий біль в зубах, який з’являється при натисканні на хворий зуб, і такий біль сам не зникає. Вторинним симптомом є набряк ясен.

Повну картину поточного стану зубів може дати тільки рентгенографія.

Саме тому її використовують як основну діагностику періодонтиту. Курс лікування складається тільки після індивідуальної діагностики. Терапія може являти собою як консервативні методи лікування, так і хірургічні. Єдиним способом уникнути появи періодонтиту є ретельне спостереження за здоров’ям ротової порожнини і, звичайно ж, своєчасне лікування карієсу.

Коли слід звернутися до стоматолога?

При появі таких симптомів, як кровоточивість ясен, утворення виразок на внутрішній поверхні щік, зміна кольору емалі, реакції на гаряче, холодне, солодке чи кисле, а також наявності зубного болю, необхідно відвідати лікаря. Після огляду та рентгенографії виявляються причини захворювання і призначається лікування, відновлюється нормальне функціонування уражених ділянок порожнини рота.

Ви вирішили відвідати стоматологів? Тоді стоматологічне відділення до Ваших послуг!